Oferta

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych. Proponujemy słoje 0,9 kg oraz 0,45 kg. Gwarantujemy jakość produktów które pochodzą z okolic Szczebrzeszyna i oznaczone są etykietami naszej pasieki. Mogą być dobrym prezentem dla turystów oraz gości. Oferta miodów jest limitowana
i obecnie zawiera:

Wielokwiatowy jasny Słoik 0,9 kg 30 zł; Słoik 0,45 kg 18 zł

Jest to miód o jasnym słomkowym kolorze. Pochodzi z kwiatów wiosennych oraz kwitnących drzew. Jest miodem o delikatnym smaku i lekko woskowym zapachu. Ma wiele witamin, działa antyseptycznie, może być również używany w niedokrwistości i miażdżycy. Skład miodów wielokwiatowych może być różnorodny. Ten wiosenny, podkreśla smak owoców i napojów. Orzeźwia a nie rozgrzewa, jak miody ciemne.

Wielokwiatowy ciemny Słoik 0,9 kg 30 zł; Słoik 0,45 kg 15 zł

Jest to miód o ciemnym słomkowym kolorze. Pochodzi z kwiatów późnego lata oraz jesieni. Ma delikatny smak i piękny wygląd. Polecany jest do leczenia schorzeń alergicznych i dróg oddechowych np. astmie. Warto mieć go przy sobie w chłodne dni gdyż dzięki zawartemu propolisowi oraz woskom wygładza usta. Należy pamiętać, że miód wielokwiatowy stanowi często bazę dla wielu kosmetyków które możemy nim skutecznie zastąpić.

Lipowy Słoik 0,9 kg 35 zł; Słoik 0,45 kg 18 zł

Miód koloru żółtego lub zielonkawo żółtego. Ostry w smaku z posmakiem goryczki. Lipa zazwyczaj sadzona jest przy drogach i w parkach co może obniżać wartość miodu. Okolice Szczebrzeszyna charakteryzują się mało nasilonym ruchem oraz mało zagęszczonym zaludnieniem w związku z czym miód pochodzi przede wszystkim z otaczających lasów oraz zadrzewień śródpolnych. Gwarantuje to dobra jakość nektaru a tym samym miodu. Ze względu na działanie przeciwgorączkowe, napotne, wykrztuśne oraz zawartość witaminy C jest polecany w profilaktyce oraz leczeniu przeziębienia. Zażywanie tego miodu podczas choroby łagodzi objawy oraz przyspiesza proces zdrowienia. .Łyżeczka miodu podana doustnie łagodzi ból gardła.

Rzepakowy Słoik 0,9 kg 30 zł Słoik 0,45 kg 15 zł

Miód koloru słomkowego. Ma bardzo wyrazisty smak z wonią kwiatu rzepaku. Ze względu na dużą zawartość glukozy i aminokwasów jest doskonały w rekonwalescencji i po dużym wysiłku, szczególnie umysłowym. Dodatkowo polecany jest na schorzenia różnych organów wewnętrznych. Zaletą miodu jest długie utrzymywanie się postaci „smalcowatej” czyli niecałkowicie skrystalizowanej. Dzięki temu łatwo go rozsmarować i nie spływa z pieczywa lub łyżki.

Faceliowy Słoik 1,3 kg 25 zł Słoik 0,5 kg 10 zł

Jest odmianą miodu kwiatowego. Pochodzi z nektaru Facelii błękitnej (Phacelia tanacetifolia Benth.). Zbierany jest przez pszczoły w czerwcu. Ma barwę słomkową, ciemniejszą od wielokwiatu jasnego, czasem zielonkawą. Przypomina miód akacjowy, jednak jest lekko kwaskowaty i bardziej aromatyczny. Wzmacnia organizm i wspomaga leczenie. W leczeniu przeziębienia jest równie skuteczny jak miód rzepakowy. Tak jak wielokwiat jasny nadaje się do słodzenia napoi oraz potraw. Stanowi rzadkość ponieważ facelia jest siana prawie wyłącznie jako roślina miododajna i stanowi niewielki odsetek upraw.

Grykowy Słoik 1,3 kg 30 zł Słoik 0,5 kg 12 zł

Jest najciemniejszym z oferowanych miodów. Ma wyrazisty ostry smak, bywa lekko piekący. Szczególnie lubiany jest przez znawców miodu, mniej natomiast lubiany przez dzieci. Dzięki wyrazistemu aromatowi jest doskonały do wypieków i miodów pitnych. Dodatkowo zawiera sporą ilość substancji lotnych, soli mineralnych, enzymów, rutyny. Często stosowany jest w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, po dużych wysiłkach lub przy osłabieniu pamięci. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie diety o ten miód ponieważ wspomaga wchłanianie żelaza. Miód grykowy jest dobrym substytutem cukru nadającym herbacie lub kawie miodowy aromat. Ma właściwości bakteriobójcze dzięki czemu hamuje rozwój bakterii, pierwotniaków i paciorkowców oraz grzybów. Dzięki niskiemu stężeniu antybiotyku nie zagraża florze jelitowej.

Spadziowy Słoik 0,9 kg 40 zł Słoik 0,45 21 zł

*W związku ze zwiększona gęstością miodu zakładamy iż 1 litr produktu waży 1,4 kg