Oferta

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych. Proponujemy słoje 0,9 kg oraz 0,45 kg. Gwarantujemy jakość produktów które pochodzą z okolic Szczebrzeszyna i oznaczone są etykietami naszej pasieki. Mogą być dobrym prezentem dla turystów oraz gości. Oferta miodów jest limitowana
i obecnie zawiera:

Wielokwiatowy jasny Słoik 0,9 kg; Słoik 0,45 kg

Jest to miód o jasnym słomkowym kolorze. Pochodzi z kwiatów wiosennych oraz kwitnących drzew. Jest miodem o delikatnym smaku i lekko woskowym zapachu. Ma wiele witamin, działa antyseptycznie, może być również używany w niedokrwistości i miażdżycy. Skład miodów wielokwiatowych może być różnorodny. Ten wiosenny, podkreśla smak owoców i napojów. Orzeźwia a nie rozgrzewa, jak miody ciemne.

Wielokwiatowy ciemny Słoik 0,9 kg; Słoik 0,45 kg

Jest to miód o ciemnym słomkowym kolorze. Pochodzi z kwiatów późnego lata oraz jesieni. Ma delikatny smak i piękny wygląd. Polecany jest do leczenia schorzeń alergicznych i dróg oddechowych np. astmie. Warto mieć go przy sobie w chłodne dni gdyż dzięki zawartemu propolisowi oraz woskom wygładza usta. Należy pamiętać, że miód wielokwiatowy stanowi często bazę dla wielu kosmetyków które możemy nim skutecznie zastąpić.

Lipowy Słoik 0,9 kg; Słoik 0,45 kg

Miód koloru żółtego lub zielonkawo żółtego. Ostry w smaku z posmakiem goryczki. Lipa zazwyczaj sadzona jest przy drogach i w parkach co może obniżać wartość miodu. Okolice Szczebrzeszyna charakteryzują się mało nasilonym ruchem oraz mało zagęszczonym zaludnieniem w związku z czym miód pochodzi przede wszystkim z otaczających lasów oraz zadrzewień śródpolnych. Gwarantuje to dobra jakość nektaru a tym samym miodu. Ze względu na działanie przeciwgorączkowe, napotne, wykrztuśne oraz zawartość witaminy C jest polecany w profilaktyce oraz leczeniu przeziębienia. Zażywanie tego miodu podczas choroby łagodzi objawy oraz przyspiesza proces zdrowienia. .Łyżeczka miodu podana doustnie łagodzi ból gardła.

Rzepakowy Słoik 0,9 kg; Słoik 0,45 kg

Miód koloru słomkowego. Ma bardzo wyrazisty smak z wonią kwiatu rzepaku. Ze względu na dużą zawartość glukozy i aminokwasów jest doskonały w rekonwalescencji i po dużym wysiłku, szczególnie umysłowym. Dodatkowo polecany jest na schorzenia różnych organów wewnętrznych. Zaletą miodu jest długie utrzymywanie się postaci „smalcowatej” czyli niecałkowicie skrystalizowanej. Dzięki temu łatwo go rozsmarować i nie spływa z pieczywa lub łyżki.

Faceliowy Słoik 1,3 kg; Słoik 0,5 kg

Jest odmianą miodu kwiatowego. Pochodzi z nektaru Facelii błękitnej (Phacelia tanacetifolia Benth.). Zbierany jest przez pszczoły w czerwcu. Ma barwę słomkową, ciemniejszą od wielokwiatu jasnego, czasem zielonkawą. Przypomina miód akacjowy, jednak jest lekko kwaskowaty i bardziej aromatyczny. Wzmacnia organizm i wspomaga leczenie. W leczeniu przeziębienia jest równie skuteczny jak miód rzepakowy. Tak jak wielokwiat jasny nadaje się do słodzenia napoi oraz potraw. Stanowi rzadkość ponieważ facelia jest siana prawie wyłącznie jako roślina miododajna i stanowi niewielki odsetek upraw.

Grykowy Słoik 1,3 kg; Słoik 0,5 kg

Jest najciemniejszym z oferowanych miodów. Ma wyrazisty ostry smak, bywa lekko piekący. Szczególnie lubiany jest przez znawców miodu, mniej natomiast lubiany przez dzieci. Dzięki wyrazistemu aromatowi jest doskonały do wypieków i miodów pitnych. Dodatkowo zawiera sporą ilość substancji lotnych, soli mineralnych, enzymów, rutyny. Często stosowany jest w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, po dużych wysiłkach lub przy osłabieniu pamięci. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie diety o ten miód ponieważ wspomaga wchłanianie żelaza. Miód grykowy jest dobrym substytutem cukru nadającym herbacie lub kawie miodowy aromat. Ma właściwości bakteriobójcze dzięki czemu hamuje rozwój bakterii, pierwotniaków i paciorkowców oraz grzybów. Dzięki niskiemu stężeniu antybiotyku nie zagraża florze jelitowej.

Spadziowy Słoik 0,9 kg; Słoik 0,45

*W związku ze zwiększona gęstością miodu zakładamy iż 1 litr produktu waży 1,4 kg